MF nie sprzedało obligacji IZ0816, mimo oferty 1 mld zł

Polska Agencja Prasowa SA
11-05-2005, 12:55

Ministerstwo Finansów nie sprzedało na środowym przetargu żadnych obligacji IZ0816 indeksowanych inflacją, mimo oferty 1 mld zł - podał resort w komunikacie.

Ministerstwo Finansów nie sprzedało na środowym przetargu żadnych obligacji IZ0816 indeksowanych inflacją, mimo oferty 1 mld zł - podał resort w komunikacie.

    Podczas aukcji zgłoszono popyt w wysokości 1 mld 094,802 mln zł. Na ostatnim lutowym przetargu resort finansów sprzedał całą oferowaną pulę IZ0816 za 960,0 mln zł wraz z przetargiem uzupełniającym.

    Łączny popyt wyniósł wtedy 2 mld 488,477 mln zł, a średnia cena wyniosła 1002,10 zł.

    "Ministerstwo Finansów nie trafiło w klimat na rynku. Rynek, który nie jest skłonny do ryzyka, dał niskie ceny, i resort nie zaakceptował ich" - powiedział analityk Pekao SA Marcin Bilbin.

    "W ogóle widzimy odwrót od rynków, na których inwestycje niosą wyższe ryzyko, a obserwujemy powrót do pewnych rynków" - dodał.

    Na rynku wtórnym rentowność rośnie wzdłuż całej krzywej, polska waluta traci tak, jak i giełda.

    Przyczyną odwrotu od rynków wschodzących są pogłoski o kłopotach finansowych kilku funduszy hedgingowych, które przeinwestowały w papiery takich spółek, jak Ford czy General Motors.

    Upadek funduszy LTCM w 1998 roku spowodował światowy kryzys płynnościowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / MF nie sprzedało obligacji IZ0816, mimo oferty 1 mld zł