MG opublikowało wyniki konkursu na dotacje dla centrów

Malgorzata Grzegorczyk
08-10-2012, 00:00

Pieniądze z UE

Dziewięć miesięcy po zakończeniu konkursu Ministerstwo Gospodarki (MG) opublikowało listę 35 wniosków, które zamierza wesprzeć w ramach działania 4.5.2 „Wsparcie inwestycji w sektorze usług nowoczesnych”. Najwyższy grant przekroczy 42 mln zł. Wbrew nazwie, większość wybranych projektów to centra badawczo- -rozwojowe, gdzie wsparcie sięga nawet 70 proc. Do MG trafiło w styczniu ponad 200 wniosków, część w ramach działania 4.5.1 wspierającego projekty produkcyjne. Resort obiecał ogłosić wyniki konkursu w wakacje. W lipcu podał, że 300 mln zł otrzymają firmy: Bridgestone, KSO-Offshore, Recycling Park i Aerosol International. Był to ostatni konkurs wspierający inwestycje w ramach działania 4.5 przewidzianego na lata 2007-13.  

35 Tyle centrów R&D lub usług chce wesprzeć resort gospodarki unijnymi dotacjami na inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki…

400 mln zł …a tyle dotacji otrzymają te firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Malgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MG opublikowało wyniki konkursu na dotacje dla centrów