Miasto rozdaje dotacje

  • Marta Bellon
opublikowano: 03-11-2014, 00:00

Częstochowa wierzy, że lekiem na utratę zatrudnienia może być własny biznes. Wesprze bezrobotnych i tworzących miejsca pracy.

Dziś (3.11) startuje nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców oraz bezrobotnych mieszkańców Częstochowy. Ci pierwsi mogą pozyskać dofinansowanie na refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla osób bezrobotnych.

Procedura przewiduje, że w pierwszej kolejności realizowane będą wnioski tych, którzy planują utworzyć stanowiska pracy dla bezrobotnych: z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osób powyżej 50. roku życia, w wieku od 15. do 24. roku życia z kategorii „młodzież NEET” (czyli spełniających trzy warunki: nie mają zatrudnienia, nie kształcą się i nie uczestniczą w szkoleniu).

Priorytet będą mieć też firmy planujące zatrudnienie pracowników pedagogicznych i personelu pomocniczego, którzy stracili pracę w instytucjach sektora. Drugiej grupie dofinansowanie ma pomóc w rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Wsparcie przeznaczone jest dla bezrobotnych w wieku od 15. do 24. roku życia, należących do kategorii „młodzież NEET”, osób pozostających bez pracy w wieku do 30. i do 50. roku życia, bezrobotnych z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności oraz byłych pracowników oświaty. Częstochowski projekt nosi nazwę „Bądź aktywny zawodowo”, wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie i Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane