Michał Marzec nowym naczelnym dyrektorem PPL

PAP
opublikowano: 27-02-2008, 10:45

Michał Marzec jest od środy naczelnym dyrektorem Państwowego Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze (PPL) - podało Ministerstwo Infrastruktury w komunikacie.

Od 14 lutego Marzec pełnił obowiązki naczelnego dyrektora PPL, dotychczasowy dyrektor Paweł Łatacz został wówczas zawieszony w pełnieniu obowiązków, a 27 lutego minister infrastruktury odwołał go z tej funkcji.

Michał Marzec ma 55 lat, jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Szczecińskiej. Posiada dyplom Master of Business Administration (MBA) z zakresu zarządzania Francusko- Amerykańskiego Instytutu Zarządzania w Paryżu. Uczestnik międzynarodowych szkoleń i seminariów z zakresu zarządzania i lotnictwa.

Jak poinformowano w komunikacie, Marzec posiada liczne dyplomy Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (ang. - IATA), m.in. w zarządzaniu operacyjnym i bezpieczeństwem portu lotniczego, zarządzaniu sytuacją kryzysową w lotnictwie oraz uprawnienia audytora IATA.

W latach 1976-1981 pełnił funkcję rzeczoznawcy w Urzędzie Dozoru Technicznego. W latach 1982-1991 projektant urządzeń transportowych w spółce PROTECH, a w latach 1991-1992 kierownik biura promocji w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.

Przez dwa lata (1992-1994) pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Od 1994 r. był prezesem zarządu spółki Port Lotniczy Łódź, a od 2005 r. był dyrektorem portu. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane