Michelin i Volvo zacieśniają współpracę

DI
26-01-2010, 09:33

Spólki podpisały kontrakt rozszerzający ich dotychczasową umowę. Rozpoczną współpracę przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Michelin jest głównym dostawcą opon dla szwedzkiego producenta aut.

Inżynierowie Michelin i Volvo będą wspólnie pracować nad innowacjami, które znajdą zastosowanie w przyszłych energooszczędnych generacjach pojazdów Grupy Volvo.

Dzięki umowie, Michelin będzie nadal zaopatrywał w opony ciężarowe pojazdy produkowane przez Volvo w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Po raz pierwszy opony Michelin będą montowane także w produkowanych w Turcji autobusach i ciężarówkach Volvo oraz w ciężarówkach Renault Trucks i Mack – markach należących do Grupy Volvo.

Już teraz Michelin wyposaża ciężarówki sprzedawane na całym świecie przez Grupę Volvo w gamę opon MICHELIN ENERGY™. Pozwalają one firmom przewozowym zredukować zużycie paliwa o przynajmniej 2 litry na 100 km, a jednocześnie korzystać z dłuższych przebiegów i zwiększonych parametrów bezpieczeństwa. Co więcej, opony MICHELIN ENERGY™ oferują dodatkowe oszczędności dzięki możliwości ich bieżnikowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Michelin i Volvo zacieśniają współpracę