Czytasz dzięki

Microsoft odsłonił centrum technologii

opublikowano: 08-10-2019, 22:00

Gigant IT zachęca klientów do wymiany cyfrowych doświadczeń i oddaje do ich użytku przestrzeń naszpikowaną nowościami.

„Laboratorium kompetencji i wiedzy technologicznej” — chodzi o Microsoft Technology Center (MTC), czyli globalnym projekt, który został odpalony również w warszawskim biurze spółki. Jest to pierwsze tego rodzaju centrum w Europie Centralnej, a 46. na świecie. Z przestrzeni mają korzystać klienci — z sektora komercyjnego i publicznego — oraz partnerzy Microsoftu. Posłuży wymianie doświadczeń i wspólnej pracy nad cyfrowymi rozwiązaniami. Do dyspozycji użytkowników MTC będzie zespół ekspertów z Microsoftu — zapewni wsparcie na etapie tworzenia, testowania i wdrażania technologii w przedsiębiorstwach. Promowane będą zwłaszcza rozwiązania chmurowe, systemy informatyczne bazujące na sztucznej inteligencji czy uczeniu maszynowym oraz internet rzeczy. Microsoft w MTC będzie również szkolił klientów w zakresie użytkowania własnych technologii chmurowych.

„Ścieżka w Microsoft Technology Center prowadzi od zdefiniowania problemu do wypracowania rozwiązania i przygotowania go do wdrożenia u klienta. Zwykle taki proces trwa wiele miesięcy. W MTC, dzięki dostępności ekspertów na miejscu oraz stworzonym warunkom do koncentrowania się na wyniku, proces ten można skrócić nawet do kilku dni, w zależności od złożoności projektu” — zapewnia w komunikacie Adam Dzwonkowski, dyrektor MTC w Polsce.

Atrakcją centrum jest Aleja Innowacji, czyli prezentacja kilkunastu technologicznych rozwiązań partnerów Microsoftu, przeznaczonych dla wielu branż — od handlu do rolnictwa.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane