Microsoft poinformował o awarii, która dotknęła milionów użytkowników

opublikowano: 25-01-2023, 14:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Microsoft poinformował w środę, że odzyskał wszystkie swoje usługi w chmurze po awarii sieci, która zakłóciła działanie platformy chmurowej Azure wraz z usługami takimi jak Teams i Outlook, z których korzystają miliony ludzi na całym świecie – podaje agencja Reutersa.

fot. Charles Platiau/Reuters/Forum

Awaria miała wpływ na usługi w obu Amerykach, Europie, regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nie ucierpiały jedynie usługi w Chinach.

Według danych firmy Microsoft awaria platformy Azure, która ma 15 milionów klientów korporacyjnych i ponad 500 milionów aktywnych użytkowników, może wpłynąć na wiele usług i wywołać efekt domina, ponieważ z platformy korzystają prawie wszystkie największe firmy na świecie.

Firmy stają się coraz bardziej zależne od platform internetowych po tym, jak pandemia spowodowała przejście większej liczby pracowników do pracy zdalnej.

Wcześniej Microsoft przekazał, że ustalił, że występuje problem z łącznością sieciową z urządzeniami w sieci WAN firmy Microsoft. Wpływa to na łączność między klientami w Internecie a platformą Azure, a także na łączność między usługami w centrach danych.

Biznes chmurowy Microsoftu pomógł we wtorek we wzmocnieniu zysków za drugi kwartał fiskalny. Przewiduje, że przychody w trzecim kwartale w tak zwanym biznesie inteligentnej chmury wyniosą od 21,7 do 22 mld USD, pomimo obaw, że lukratywny segment chmury dla dużych firm technologicznych może zostać mocno dotknięty, ponieważ klienci chcą obniżyć wydatki.

Według szacunków BofA Global Research udział platformy Azure w rynku przetwarzania w chmurze wzrósł do 30 proc. w 2022 r., wyprzedzając Amazon AWS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane