Microsoft pomoże legalnie handlować marihuaną

opublikowano: 17-06-2016, 11:13

Microsoft ogłosił zawarcie partnerstwa ze spółką KIND Financial w sprawie dostarczenia oprogramowania dla władz wspomagającego zarządzanie handlem i dystrybucją marihuany.

Microsoft jest jedną z pierwszych dużych firm technologicznych, a także jedną z pierwszych wielkich spółek giełdowych, które pojawiają się na szybko rosnącym rynku legalnej marihuany.

Tzw. rekreacyjne palenie marihuany jest w USA legalne w Alasce, Kolorado, Oregonie oraz stanie Washington. Wkrótce ma być głosowane przez legislatury innych pięciu stanów, w tym Kalifornii. Zastosowanie marihuany w celach medycznych jest legalne w 24 stanach USA. Na poziomie federalnym korzystanie z marihuany wciąż jednak nie zostało zalegalizowane.

Eksperci prognozują znaczny wzrost branży legalnej marihuany w nadchodzących latach. Sprzedaż ma sięgnąć 6,7 mld USD w tym roku. W 2015 roku była o 1,3 mld USD niższa.

KIND Financial ma skorzystać z platformy obliczeń w chmurze Microsoftu do stworzenia swoich usług dla rządowych agencji. Serwis Marijuana.com. informuje, że zespół Microsoftu pomoże klientom w poruszaniu się w otoczeniu prawnym, śledząc legalny handel marihuaną i pomagając w zapobieganiu jej przenikaniu na czarny rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu