Microsoft sprzedał 100 mln licencji na Windows 8

Przez sześć miesięcy od wprowadzenia na rynek Microsoft sprzedał 100 mln licencji na system operacyjny Windows 8, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Sprzedaż niewiele różni się od osiągniętej po wprowadzeniu trzy lata temu poprzedniej wersji systemu, Windows 7. Reuters ocenia jednak, że jest mało prawdopodobne powtórzenie przez „ósemkę” całorocznego wyniku „siódemki”, której sprzedaż sięgnęła przez pierwszy rok 240 mln licencji.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Windows 8 jest pierwszym systemem operacyjnym Microsoftu od początku projektowanym pod kątem komend dotykowych, charakterystycznych dla tabletów i smartfonów. Reuters pisze, że nowy system nie zdołał jednak podbić serc użytkowników ani spowodować istotnych zmian w rynku zdominowanym przez systemy operacyjne Apple i Samsunga. Microsoft zapowiada zresztą już doskonalszą wersję systemu, roboczo nazywaną Windows Blue. Ma się pojawić już pod koniec roku. Szczegóły mają być znane w ciągu kilku tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Microsoft sprzedał 100 mln licencji na Windows 8