Microsoft wraca do swoich korzeni

  • PAP
opublikowano: 04-06-2018, 12:22
aktualizacja: 04-06-2018, 12:23

Microsoft planuje zakup platformy GitHub, będącej obecnie największym repozytorium kodu na świecie i umożliwiającej programistom zdalną współpracę przy rozwoju oprogramowania - poinformowała agencja Bloomberga. GitHub w 2015 r. został wyceniony na 2 mld USD.

Pozyskanie przez Microsoft platformy GitHub umożliwi koncernowi dostęp do bazy ponad 27 mln programistów pracujących na 80 mln repozytoriów kodu. W ocenie Bloomberga, dzięki nabyciu platformy Microsoft ma szansę powrócić do korzeni swojej działalności, które leżą w rozwoju oprogramowania i narzędzi programistycznych, które w czasach Billa Gatesa i Paula Allena umożliwiały np. tworzenie infrastruktury dla mikrokomputerów.

Bloomberg zaznacza, że właściciele GitHuba zrezygnowali z wejścia na giełdę, wybierając sprzedaż platformy Microsoftowi - ma to być uzasadnione m.in. nastawieniem obecnego prezesa koncernu Satyi Nadelli do biznesu związanego z rozwojem oprogramowania. Nadella zdecydował się otworzyć Microsoft na współpracę z twórcami Linuksa, a także na wykorzystanie modeli oprogramowania open-source w rozwoju usług chmurowych i narzędzi dla programistów.

GitHub jest obecnie najpopularniejszą platformą internetową dla twórców oprogramowania. Korzystają z niego zarówno niewielkie zespoły programistów, jak i światowi giganci technologiczni, tacy jak Google. Platforma wykorzystywana jest głównie jako miejsce przechowywania kodu, a także narzędzie umożliwiające zdalną współpracę przy rozwoju oprogramowania. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Microsoft wraca do swoich korzeni