Microsoft wyda w Indiach 400 mln USD

Marcin Gesing, Reuters
opublikowano: 2002-11-13 00:00

Microsoft zainwestuje w ciągu najbliższych trzech lat 400 mln USD (1,57 mld zł) w rozwój swoich ośrodków informatycznych w Indiach. Największy na świecie producent oprogramowania planuje rozbudowę ośrodka w Hyderabadzie. Do 2005 r. ma w nim pracować 500 informatyków. Obecnie jest tam zatrudnionych 150 osób. Zdaniem analityków, Microsoft stara się obniżyć koszty produkcji oprogramowania pracującego w środowisku Windows. W ten sposób firma chce zwiększyć możliwości konkurowania z coraz bardziej zagrażającym Microsoftowi oprogramowaniem dla systemu operacyjnego Linux.