Między tradycją a coworkingiem

opublikowano: 24-10-2019, 22:00

Mniejsze powierzchnie, krótsze umowy, z meblami lub bez — to pomysł dla najemców ceniących sobie elastyczność.

Grupa deweloperska Megapolis powiększa aż do 20 proc. całkowitej przestrzeni część przeznaczoną na elastyczne biura we wrocławskiej inwestycji Bielany Business Point. W odróżnieniu od tradycyjnego najmu biurowego w jej ofercie dostępne są lokale o powierzchni od 30 do 200 m kw. Minimalny okres wynajmu to nawet 6 miesięcy.

Jedna piąta powierzchni Bielany Business Point zajmą przestrzenie wynajmowane w
dynamicznej formule. W części z nich można wprowadzić się niemal z dnia na
dzień
Zobacz więcej

ELASTYCZNOŚĆ:

Jedna piąta powierzchni Bielany Business Point zajmą przestrzenie wynajmowane w dynamicznej formule. W części z nich można wprowadzić się niemal z dnia na dzień Fot. ARC

— Nowoczesne firmy często prowadzą projekty, wymagające od nich elastyczności i mobilności, a ponadto cechujące się nieprzewidywalnością. W większości obiektów powierzchnie dostępne są wyłącznie na kilkuletnie okresy, a centra biurowe też niechętnie otwierają się na mniejsze firmy, które zapewniają mniejszą stabilność wynajmu — mówi Adam Pietkiewicz, prezes spółki Megapolis.

Tymczasem popyt na takie powierzchnie jest bardzo duży. Elastyczne biura zaoferowane wcześniej w Bielany Business Point natychmiast znalazły najemców i stąd decyzja o powiększeniu tej oferty. W wariancie Compact Office w cenę czynszu wliczona jest możliwość korzystania ze strefy socjalnej (toalety, jadalni) oraz sal konferencyjnych. Dzięki temu wynajmowane lokale biurowe mogą mieć mniejszą powierzchnię, a to oznacza spore oszczędności dla najemcy, który może całą wynajmowaną przestrzeń przeznaczyć na główną działalność. Wynajmowane powierzchnie dostępne są 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wariant Instant Office różni się tym, iż najemca otrzymuje biuro umeblowane, gotowe do wprowadzenia się niemalże od zaraz.

— Rozwijany model wynajmu wpisuje się w dynamicznie rozwijający się trend na rynku biurowym. Oferujemy elastyczność, która nie jest dostępna w większości parków biurowych. Do tej pory standardem były umowy podpisywane na okres 5-letni, przy których po stronie najemcy przeważnie pojawiała się partycypacja w kosztach oddania biura pod klucz, czyli tzw. fit outu. Dla rozwijających się firm może to stanowić zaporę nie do przejścia, a w konsekwencji zmusza je do szukania przestrzeni w obiektach o niższym standardzie. My zmieniamy tę sytuację, realizując model wynajmu w postaci Compact Office, w którym łączymy standard obiektu klasy A z elastycznością — wyjaśnia Adam Pietkiewicz.

Bielany Business Point to pięciokondygnacyjny budynek, oferujący 12 tys. m kw. powierzchni biurowej.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy