Czytasz dzięki

Międzynarodowe dyplomy

DCZ
opublikowano: 14-03-2008, 00:00

Certyfikaty z zakresu finansów: ACCA, CFA i CIA należą do najbardziej cenionych świadectw potwierdzających wysokie kwalifikacje.

Certyfikaty z zakresu finansów: ACCA, CFA i CIA należą do najbardziej cenionych świadectw potwierdzających wysokie kwalifikacje.

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) to kwalifikacje, które pozwalają na finansowe zarządzanie przedsiębiorstwem. Trzeba zdać 14 pisemnych egzaminów (po angielsku) — każdy trwa trzy godziny. Od rejestracji kandydat ma 10 lat na zdobycie kwalifikacji, ale średnio zajmuje to trzy-cztery lata.

Kursy są prowadzone wyłącznie po angielsku. Informacje na stronie: www.accaglobal.com.

CFA (Chartered Financial Analyst) to standardowe kwalifikacje zawodowe, nadawane przez amerykańskie stowarzyszenie Association for Investment Management & Research (AIMR) osobom z sektora usług finansowych. Cenią je firmy, które zajmują się rynkiem papierów wartościowych, bankowością, finansami przedsiębiorstw, zarządzaniem funduszami i doradztwem inwestycyjnym. Program CFA to kombinacja całodniowych kursów stacjonarnych, testów sprawdzających postępy, pracy w domu i stałego e-mailowego kontaktu z wykładowcą. Informacje na stronie: www.aimr.org.

CIA (Certified Internal Auditor) to kwalifikacje nadawane przez Institute of Internal Auditors. Certyfikat potwierdza wiedzę z zakresu audytu wewnętrznego, umiejętność dokonywania oceny nowych technologii oraz jakości i efektywności projektów. Informacje na stronie: www.theiia.org.

Do egzaminów ACCA, CFA i CIA przygotowują na specjalnych kursach firmy szkoleniowe, np. Ernst & Young Szkolenia (ACCA, CFA, CIA), BPP International (ACCA i CFA), Instytut Rozwoju Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane