Mieszkańcom Niderlandów przybyło 5 mln koronakilogramów

PAP , DI
opublikowano: 26-03-2021, 09:51

Mniejszy wysiłek fizyczny, brak regularnej jazdy rowerem do pracy i zamknięte siłownie sprzyjały dodatkowym kilogramom.

W 2020 r. mieszkańcom Niderlandów przybyło w sumie 5 mln kg — wynika z badania Holenderskiego Centrum Żywienia. Wprawdzie 63 proc. ankietowanych utrzymało wagę, ale 17 proc. przytyło średnio o 2,8 kg.

— Jeżeli to policzymy, to wychodzi, że z powodu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 przytyliśmy 5 milionów kilogramów — stwierdził Paul Blokhuis, cytowany na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu wiceminister odpowiedzialny za sport.

Na konferencji prasowej premier Mark Rutte dodatkowe kilogramy nazwał „koronakilogramami”. Respondenci wskazywali na najważniejsze przyczyny dodatkowych kilogramów: niezdrowe odżywianie i mniejszy wysiłek fizyczny, a także to, że zniknęła regularna jazda rowerem do biura oraz zamknięto siłownie.

— To widać, że ludzie stali się nieco grubsi — powiedział dziennikowi „De Volkskrant’’ Ankelien Barkman z klubu sportowego Sporten voor je Deur, który oferuje zajęcia sportowe na świeżym powietrzu w Utrechcie. [DI, PAP]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane