Mikosz ściąga Polaków do Kenya Airways

opublikowano: 21-09-2017, 14:27
aktualizacja: 21-09-2017, 14:29

Sebastian Mikosz, były prezes LOT, kierujący obecnie Kenya Airways, jest oskarżany o „czystkę” po tym jak zatrudnił pięciu Polaków na wysokich stanowiskach, donosi businessdailyafrica.com.

Komentatorzy podkreślają, że zwykle zatrudnianie przez nowego prezesa „swoich” ludzi nie jest czymś niezwykłym. W przypadku decyzji Mikosza krytykowane jest sprowadzenie aż tak dużej liczby obcokrajowców.

- Zespół Kenya Airways to dobrzy menedżerowie, ale nie ma czasu, żeby ich szkolić. Dlatego zaprosiłem do współpracy zespół, który restrukturyzował ze mną LOT – mówi Sebastian Mikosz, prezes kenijskich linii lotniczych.
Zobacz więcej

Zaprawieni w boju:

- Zespół Kenya Airways to dobrzy menedżerowie, ale nie ma czasu, żeby ich szkolić. Dlatego zaprosiłem do współpracy zespół, który restrukturyzował ze mną LOT – mówi Sebastian Mikosz, prezes kenijskich linii lotniczych. fot. Puls Biznesu, GK

- Insiderzy z Kenya Airways mówią, że decyzja już spowodowała napięcie wśród pracowników, którzy postrzegają ją jako czystkę osób zatrudnionych przez poprzednich prezesów, Titusa Naikuniego i Mbuvi Ngunzego, pod kierownictwem których linia lotnicza niemal zbankrutowała – pisze businessdailyafrica.com.

W e-mailu do pracowników Mikosz ogłosił, że od 1 września zatrudnieni zostaną w Kenya Airways jego byli współpracownicy z PLL LOT: Monika Kietyka-Michna, Edyta Kijewska-Teny, Magdalena Serwach, Marcin Celejewski i Michał Śmierciak.

Mikosz wyjaśniał w e-mailu, że zatrudnieni Polacy pomogą w realizacji planu restrukturyzacji spółki, którego celem jest osiągnięcie przez nią zysku.

Przetasowania na szczytach władzy miały skłonić do odejścia ze spółki co najmniej trzech menedżerów.

Decyzja Mikosza o zatrudnieniu pięciu Polaków na wysokich stanowiskach w spółce ma poparcie rady nadzorczej. Jej szef, Michael Joseph, podkreśla, że zespół jest potrzebny do wprowadzenia planu naprawczego.

- Rada i jej komitet zasobów ludzkich wspierają Sebastiana w sprawie sprowadzenia zespołu. Nie są tu po to, aby zabierać komukolwiek miejsce pracy – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu