Mikrofaktoring przynosi zysk Monevii

opublikowano: 24-07-2019, 22:00

Firma jest rentowna i ma marżę operacyjną na poziomie 30 proc. Sfinansowała faktury spółek na kwotę ponad 200 mln zł.

W czerwcu tego roku wartość faktur obsługiwanych przez Monevię, firmę faktoringową, przekroczyła 200 mln zł. Do tej pory jest ich ponad 64,4 tys. W samym 2018 r. spółka obsłużyła 23,1 tys. faktur wartych 80 mln zł, co oznacza wzrost o 30 proc. Natomiast w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku przedsiębiorcy sfinansowali za jej pośrednictwem 12 tys. faktur na kwotę 43 mln zł. Przy tym firma odnotowała wzrost średniej wartości faktury brutto sprzedawanej przez przedsiębiorców. W 2016 r. było to 2,8 tys. zł, a w minionym półroczu już ponad 3,5 tys. zł.

— Jednocześnie rośnie mobilność przedsiębiorców, którzy coraz częściej chcą wykorzystać gotówkę ze sprzedaży wystawionych faktur w dowolnym miejscu na świecie, zarówno poprzez dokonanie płatności kartą, wypłatę gotówki w bankomacie, jak również zakupy online — mówi Maciej Drowanowski, prezes Monevii.

Monevia działa od 2016 r. Ofeurje faktoring najmniejszym przedsiębiorcom w opcji online. Jej sposób działania różni się jednak nieco od tego, jaki oferują inne fintechy. Firma trzyma ryzyko w ryzach, dokładnie analizując klientów, co w wielu przypadkach wymaga udziału analityków. Pieniądze trafiają więc na konto nie w ciągu kilku minut, ale godzin, a najpóźniej następnego dnia. Firma zapewnia, że dzięki takiemu podejściu jako jeden z nielicznych fintechów osiąga zysk z działalności.

— Prawdopodobnie jako jedyny fintech w Polsce z obszaru mikrofaktoringu generujemy zyski. Miniony rok pokazał, że Monevia jest trwale rentowna, generując marżę operacyjną na poziomie ponad 30 proc. — przyznaje Maciej Drowanowski.

Od niedawna firma oferuje także dostęp do gotówki w walucie dostosowanej do kraju transakcji, bez kosztów przewalutowania i ponoszenia ryzyka kursowego. To efekt połączenia usług Monevii i Igorii Trade, dostarczającej kartę wielowalutową IgoriaCard.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu