Mikrofirmy zbyt rzadko odzyskują należności

opublikowano: 07-12-2015, 22:00

Niewiele, bo tylko 58 proc. małych i średnich firm, które mają problem z zatorami płatniczymi, podejmuje działania prewencyjne, aby ich uniknąć.

Aż 40 proc. nie robi zupełnie nic — wynika z badania BIG InfoMonitora o zatorach płatniczych w segmencie MSP, przeprowadzonego na 600 firmach. Przy tym najrzadziej w jakikolwiek sposób działają w tym kierunku mikrofirmy, którym zatory najmocniej dają się we znaki.

Mikrofirmy są także najmniej aktywne, jeśli chodzi o odzyskiwanie należności, kiedy zatory już się pojawią. Działania w tym celu podejmuje 63 proc. mikrofirm, wobec 90 proc. małych i średnich przedsiębiorców.

— To może wynikać z faktu, że najmniejsi przedsiębiorcy najbardziej obawiają się pogorszenia relacji z kontrahentami w wyniku podobnych działań — mówi Mariusz Hildebrand, wiceprezes BIG InfoMonitora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu