Czytasz dzięki

Miliard wiadomości od SMSAPI

  • DI
opublikowano: 19-02-2020, 22:00

Gliwicka firma osiągnęła dziewięciocyfrową liczbę wiadomości tekstowych wysyłanych w imieniu swoich klientów.

SMSAPI istnieje od 2007 r. Firma z Gliwic zajmuje się m.in. wysyłką spersonalizowanych wiadomości reklamowych i promocyjnych. Od niedawna może pochwalić się miliardem wiadomości tekstowych wysłanych w imieniu swoich klientów. Osiągnięcie takiego wyniku to efekt dużej popularności SMS- -ów wspierających sprzedaż podczas zakupów świątecznych. Przełożyła się ona na dobre wynikifinansowe gliwickiej firmy — w 2019 r. osiągnęła ona ponad 80 mln zł przychodu.

— W 2019 w. po raz pierwszy mogliśmy mówić bardziej o Black Week niż Black Friday. Klienci skorzystali z naszych porad i nie czekali z powiadomieniem subskrybentów o promocjach do samego Czarnego Piątku, a zaczęli swoje kampanie wcześniej. Najbardziej intensywna była środa, nie piątek, zaś cały tydzień zamknęliśmy wynikiem 40 milionów wysłanych SMS-ów — opowiada Maja Wiśniewska, PR & Content Marketing Manager w SMSAPI.

Większej liczbie wiadomości tekstowych wysyłanych przez SMSAPI towarzyszył również wzrost liczby klientów, widoczny szczególnie na rynkach zagranicznych. Firma weszła w 2020 r. z ponad 7,5 tys. aktywnych klientów. Firmy spoza Polski generują już ponad 25 proc. przychodów SMSAPI. To efekt systematycznie realizowanej strategii ekspansji na ważne europejskie rynki — niemiecki, francuski, włoski, hiszpański i grecki.

— Aby podbić pięć kluczowych krajów w Europie, dla każdego z nich stworzyliśmy osobne wersje językowe naszego serwisu i panelu klienta. Tymi językami posługuje się również nasz dział wsparcia klienta.Na rynkach zagranicznych prowadzimy też skuteczne działania marketingowe i PR- -owe. W efekcie znaleźliśmy się w czołówce dostawców narzędzi do masowych wysyłek SMS-ów w Europie — wyjaśnia Wojciech Kaczmarek, dyrektor zarządzający Link Mobility Poland, właściciela SMSAPI.

Rosnące przychody pozwoliły firmie SMSAPI na zdobycie po raz piąty tytułu Gazeli Biznesu za 2019 r. Została ona uhonorowana również Super Gazelą za największy wzrost przychodów osiągnięty w ostatnich pięciu latach w całym województwie śląskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu