Miliardy na innowacje

MAG
26-03-2009, 00:00

Trwa rekrutacja do konkursu dla firm produkcyjnych, które planują inwestycje. W maju ruszy nabór dla firm usługowych.

Trwa rekrutacja do konkursu dla firm produkcyjnych, które planują inwestycje. W maju ruszy nabór dla firm usługowych.

1 kwietnia Ministerstwo Gospodarki (MG) organizuje konferencję dla przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem inwestycji innowacyjnych w produkcję (poddziałanie 4.5.1). Zgłoszenia resort przyjmuje do 30 marca (szczegóły na www.mg.gov.pl).

Nabór wniosków do konkursu na to poddziałanie, na które w tym roku jest ponad 1 mld zł, trwa od 2 marca. O dofinansowanie (do 15 proc. inwestycji) mogą się ubiegać firmy, które wprowadzą innowacyjną technologię, wydadzą co najmniej 160 mln zł i zatrudnią 200 osób lub więcej.

W pierwszej połowie maja MG ogłosi nabór wniosków na wsparcie inwestycji w sektorze usług nowoczesnych i centrów badawczo-rozwojowych. W przypadku centrów usług wspólnych i IT wzrost zatrudnienia musi wynieść co najmniej 100 osób. Firmy mogą liczyć na dotację 30 proc. wydatków. Firmy inwestujące w centra RD powinny stworzyć co najmniej 10 miejsc pracy i zainwestować ponad 2 mln zł. Pomoc może sięgać 30-70 proc.

Całkowita wartość dzia- łania 4.5 na lata 2007-13 sięga 1,023 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Miliardy na innowacje