Miliony dla mazowieckich firm

opublikowano: 18-02-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu, którzy do tej pory nie prowadzili prac badawczo-rozwojowych, ale je planują, będą mogli otrzymać solidne wsparcie.

Szansę na to daje im działanie 1.2 „Bon na innowacje” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Do zgarnięcia jest łącznie 5 mln EUR. O pieniądze unijne będą mogły powalczyć zarówno firmy MSP, jak i przedsiębiorstwa posiadające status spin-off, czyli wywodzące się ze środowiska naukowego. Wsparciem zostaną objęte przedsięwzięcia polegające na zakupie od instytucji naukowych usług opracowania innowacji produktowych lub procesowych, w tym również wzorniczych. Mogą to być badania przemysłowe lub prace rozwojowe. Eksperci ocenią tylko trzy kryteria punktowe: miejsce wdrożenia inwestycji, rodzaj badań i udział kapitału własnego w przedsięwzięciu.

Jeden wnioskodawca może otrzymać maksymalnie 200 tys. zł. Minimalny wkład własny przedsiębiorcy powinien wynieść 20 proc. wartości kosztów kwalifikowanych projektu, a okres realizacji przedsięwzięcia nie może być dłuższy niż rok.

WAŻNA DATA: 28.02

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 1.2 RPO WM. Nabór zakończy się w momencie wyczerpania budżetu przeznaczonego na ten konkurs.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.funduszedlamazowsza.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu