Miliony palet

opublikowano: 14-12-2022, 16:16
aktualizacja: 16-12-2022, 15:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Mimo osiągnięcia wysokiego pułapu sprzedaży, firma w dalszym ciągu zachowuje rodzinny charakter, łącząc tradycję z nowoczesnymi technikami zarządzania przedsiębiorstwem.

3. miejsce województwo – świętokrzyskie – Palko

Na dużą skalę:Palko sprzedaje rocznie 7 mln palet drewnianych i jest jednym z największych producentów w Polsce. Najnowszy produkt to palety w technologii Przemysł 4.0 ze specjalnymi znacznikami.
Na dużą skalę:Palko sprzedaje rocznie 7 mln palet drewnianych i jest jednym z największych producentów w Polsce. Najnowszy produkt to palety w technologii Przemysł 4.0 ze specjalnymi znacznikami.

Historia rozpoczęła się w roku 1990. W ciągu 30 lat spółka rozwinęła się z małej firmy handlowej do jednego z największych producentów palet w Europie, wprowadzającego na rynek ponad 7 mln sztuk rocznie. Było to możliwe dzięki ciągłej modernizacji i inwestycjom optymalizującym produkcję, zarządzanie i sprzedaż produktów.

- Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć przyjazne warunki pracy, w których dobrze czują się wszyscy zatrudnieni, a często są to osoby pracujące od początku działalności naszej firmy. Minione 30 lat jest dobrym punktem wyjścia do dalszego rozwoju – zapewniają w firmie.

Lata doświadczenia pozwoliły zyskać bogate doświadczenie w produkcji i dostawach palet dla niemal wszystkich branż i gałęzi przemysłu. Stosowane są przez kilkaset firm z branży spożywczej, budowlanej, chemicznej, farmaceutycznej, browarniczej, metalowej oraz w innych gałęziach przemysłu.

Każdego miesiąca zakłady firmy opuszcza 900 TIR-ów dostarczających palety do klientów w kraju i za granicą. Wśród odbiorców Palko znajdują się największe koncerny i korporacje, a 60 proc. produkcji jest eksportowana do ponad 15 krajów Europy.

Firma podejmuje wiele działań w celu zapewnienia jakości oraz optymalizacji produkcji i logistyki. Składają się one na system: zarządzania jakością, zamawiania i organizacji dostaw, zarządzania surowcami, wspomagania przepływu materiałów oraz dzienny program nadzoru ubytków i strat.

Gigantyczny potencjał produkcyjny i magazynowy oraz pełna obsługa logistyczna stawiają firmę na pozycji lidera branży produkcji palet w Polsce i Europie. Składa się na to kilkudziesięcioletnie doświadczenie, zespół wykwalifikowanych ludzi, zaplecze techniczno-logistyczne oraz nieustanna chęć doskonalenia pracy. Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów są posiadane liczne certyfikaty m.in. Licencja EPAL (na wszystkie typy palet), Licencja na produkcję palet CP (Chemical Pallets, wszystkie typy), Świadectwo ISPM15, Certyfikat Jakości ISO 9001:2015, Certyfikat PEFC, Upoważnienie AEO i inne.

Palko, należąca do grupy PalettenWerk spółka, która ma zakład w Gniewięcinie w województwie świętokrzyskim i zatrudnia 121 osób, zainwestuje 39 mln zł w rozbudowę. Powiększy się hala produkcyjna z zapleczem technicznym, powstaną wiaty magazynowe i suszarnia, a ponadto spółka kupi maszyny. Palko otrzymało decyzję o wsparciu inwestycji w Krakowskim Parku Technologicznym (KPT), który zarządza krakowską specjalną strefą ekonomiczną. Producent palet kolejny raz korzysta ze zwolnień podatkowych, bo dostał decyzje o wsparciu w latach 2019 i 2020.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane