Millennium liczy na magię plusa

opublikowano: 30-01-2017, 22:00

Indywidualny plan oszczędnościowy, przygotowany przez bank i TFI, zachęca do regularnego odkładania.

Rząd ma program Rodzina 500+, Maluch+ i Mieszkanie+, a w Grupie Banku Millennium uruchomiono Program Inwestycyjny Przyszłość+. To plan regularnego oszczędzania, oparty na jednostkach uczestnictwa sześciu subfunduszy inwestycyjnych Millennium SFIO, charakteryzujących się różnym poziomemryzyka. Klient musi wybrać od dwóch do sześciu funduszy i związać się z programem na lata — od pięciu do nawet osiemnastu.

Istnieje możliwość otwarcia programu dla dziecka. Minimalna suma rocznych wpłat to 1200 zł, a minimalna kwota pierwszej i każdej kolejnej wpłaty wynosi 100 zł. Częstotliwość wpłat nie jest z góry określona. Klienci nie ponoszą kosztów otwarcia i prowadzenia programu ani nie płacą za nabycie jednostek uczestnictwa funduszy.

— Plusem naszego programu jest elastyczny dostęp do pieniędzy — część pieniędzy można wypłacić w dogodnym momencie, bez konieczności zamykania rachunku — mówi Tomasz Misiak, dyrektor marketingu bankowości detalicznej w Banku Millennium. Pierwsze umorzenie jednostek do wysokości 10 proc. zainwestowanych aktywów w ciągu pierwszych pięciu lat jest bezpłatne, ale za każde kolejne w tym okresie pobierana jest opłata w wysokości 1 proc. wartości umarzanych jednostek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu