Mirbud przyhamował

ANP
opublikowano: 22-02-2010, 16:39

43-procentowy spadek przychodów w IV kw. grupa tłumaczy przesunięciem inwestycji.

Mirbud, specjalizujący się w generalnym wykonawstwie, miał po czterech kwartałach 2009 r. 214,32 mln zł skonsolidowanych przychodów, o 8,9 proc. mniej niż rok wcześniej. Wynik netto wyniósł 14,51 mln zł — spadek o 3,08 proc. r/r.

W IV kw. Mirbud miał 3,12 mln zł zysku netto (-4,9 proc. r/r) i 51,5 mln zł skonsolidowanych przychodów (-42,6 proc. r/r). Spółka wyjaśnia, że przesunięcie dwóch inwestycji odchudziło przychody w IV kw. o około 20 mln zł. Chodzi o budowę hal dla Kupca Warszawskiego (przedłużyły się starania o pozwolenie na budowę) i odbudowę po pożarze hali dla EACC (przeciągnęło się uzyskanie odszkodowania).

Według wcześniejszych szacunków Jerzego Mirgosa, dyrektora zarządzającego Mirbudu i głównego właściciela, w tym roku sprzedaż ma sięgnąć 300 mln zł. Od III kw. mają być konsolidowane wyniki przejmowanego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Kobylarni. Zeszłoroczne przychody tej spółki sięgnęły 120 mln zł, a rentowność netto — 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Mirbud przyhamował