Mistrzowie oszczędności i pożeracze paliwa

Jak świat długi i szeroki, ludziom doskwiera ten sam problem: poczucie, że topią fortunę w baku.

W czasach wzrostu cen paliwa Amerykanie chcą wiedzieć, które auta zapewniają najtańszą jazdę. Na podstawie danych zebranych przez GasBuddy.com, portal zajmujący się wyszukiwaniem dla użytkowników najtańszego paliwa, stacja CNBC stworzyła ranking.

Wnioski? Hybrydy są niepokonane. Według obliczeń GasBuddy.com, najtańsze jest podróżowanie Toyotą Prius, popularnym w Stanach Zjednoczonych japońskim autem z napędem hybrydowym. Każda mila pokonana tym autem kosztuje 7,2 centa. Kolejne miejsca zajęły dwie hybrydy marki Ford. A które pojazdy wysysają z kieszeni najwięcej?

Na stacji najbardziej ucierpii właściciel sportowego Bugatti Veyron (35,9 centa za milę). Choć jeśli ktoś płaci za auto ponad 2 mln USD, kosztami paliwa raczej się nie martwi. W czołówce pożeraczy są też trzy potężne vany, które sprawdzają się w wersji osobowej i dostawczej — Ford, Chevrolet i GMC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu