MIT będzie inwestować w dobre pomysły

Marta Bellon
opublikowano: 14-12-2011, 00:00

Inkubator należący do giełdowej spółki poszukuje nowatorskich projektów z branży IT, w które chce inwestować do 200 tys. EUR.

Jesteś właścicielem oryginalnej technologii z branży IT? Możesz uszczknąć co nieco z puli 7 mln zł, jaką Mazowiecki Inkubator Technologiczny (MIT), należący do spółki giełdowej Arteria, chce wesprzeć przedsiębiorców.

Rekrutacja trwa. MIT czeka na zgłoszenia osób, które chciałyby założyć działalność gospodarczą. W oryginalne pomysły zamierza zainwestować maksymalnie do 200 tys. EUR i przejąć do 49,99 proc. udziałów w spółkach, które stworzy wspólnie z pomysłodawcami.

Każdy zgłoszony do inkubatora pomysł przejdzie przez trzy etapy: selekcję, preinkubację i wejście kapitałowe. Aby się zgłosić, należy się w pierwszej kolejności zarejestrować na stronie www.e-mit.pl i przesłać dostępny tam formularz. Zgłoszone pomysły będą oceniane pod kątem innowacyjności, potencjalnej rentowności oraz szans rozwoju. Wybrane projekty trafią pod skrzydła konsultantów biznesowych, którzy pomogą pomysłodawcom stworzyć biznesplan. Analitycy dokonają niezbędnej wyceny przedsięwzięcia.

— Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby z pomysłem na rentowny biznes. Preferujemy ludzi z doświadczeniem i kontaktami, którym brakuje kapitału, aby wreszcie zacząć działać na swoim. Zależy nam głównie na projektach związanych z branżą informatyczną, internetem i biznesem w internecie. Ale nie wykluczamy również współpracy z pomysłodawcami, którzy będą chcieli coś produkować — mówi Sebastian Pielach, członek zarządu MIT.

Szansę na zdobycie kapitału będą miały również osoby, którym już udało się wystartować w biznesie, ale potrzebują dodatkowej gotówki, aby osiągnąć odpowiednią skalę działalności.

— Szczególnie perspektywicznym biznesom jesteśmy w stanie zapewnić dodatkowe finansowanie, pochodzące z alternatywnych źródeł — głównie inwestorów prywatnych, którzy deklarują, że byliby zainteresowani takimi przedsięwzięciami. To osoby, z którymi współpracujemy, mające doświadczenie w inwestowaniu. W tej chwili jesteśmy na etapie budowania bazy inwestorów i funduszy inwestycyjnych, którym będziemy proponować współpracę — mówi Sebastian Pielach.

MIT zamierza wychodzić z inwestycji po około pięciu latachod rozpoczęcia wspólnego biznesu. — Potencjalnych sposobów wyjścia jest kilka: odsprzedanie udziałów właścicielowi lub przejęcie ich przez Grupę Kapitałową Arteria, nie wykluczamy również wprowadzenia spółki na NewConnect lub nawet na główny parkiet — mówi Sebastian Pielach.

MIT oferuje pomysłodawcom nie tylko kapitał, ale również możliwość korzystania z infrastruktury technicznej spółek z grupy Arteria oraz doradztwo analityków inwestycyjnych i konsultantów technologicznych, a także wsparcie merytoryczne, marketingowe i sprzedażowe pracowników spółek należących do grupy. Pomysłodawcy będą mogli skorzystać z wiedzy menedżerów na etapie zarządzania i wsparcia operacyjnego, będą mogli również otrzymać pomoc w dotarciu z ofertą do nowych klientów przy wykorzystaniu relacji biznesowych grupy.

WIĘCEJ INFORMACJI

Sprawdź ten adres: www.e-mit.pl Kontakt: tel.: 509 398 256 e-mail: biuro@e-mit.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu