mLeasing stawia na zieloną energię

opublikowano: 25-11-2019, 22:00

Firma sfinansuje małym i średnim przedsiębiorstwom inwestycje w panele fotowoltaiczne. To rynek z potencjałem.

Fotowoltaika jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów odnawialnych źródeł energii (OZE) na świecie. W naszym kraju ten rynek też ma spory potencjał. W tym roku przyrost nowych instalacji sięgnie 1 GW, podczas gdy w 2018 r. było to 500 MW. W efekcie po bieżącym roku Polska może skoczyć z 9 na 4 miejsce w UE pod względem rocznych przyrostów nowych mocy fotowoltaicznych. Natomiast w 2040 r. fotowoltaika może stanowić ok. 25 proc. całości zainstalowanej w Polsce mocy.

Po tego typu rozwiązania coraz chętniej sięgają firmy. Umożliwiła im to znowelizowana ustawa o OZE, która rozszerzyła definicję prosumenta o przedsiębiorstwa. Dzięki temu MŚP mogą inwestować w panele fotowoltaiczne. Możliwość sfinansowania takich inwestycji oferuje przedsiębiorcom coraz więcej instytucji finansowych. Leasing paneli fotowoltaicznych dla segmentu MŚP właśnie wprowadził do oferty mLeasing.

— Kilka lat temu zastanawialiśmy się nad możliwością zaoferowania takiego produktu, ale brak konsekwentnej polityki państwa wobec OZE narażał nas na ryzyko niepowodzenia takiej inwestycji. Obecnie regulacje sprzyjają firmom, które chcą zainwestować w panele fotowoltaiczne. Widzimy też spore zainteresowanie ze strony przedsiębiorców, którzy chcą finansować zakładanie takich paneli, licząc,

że dzięki temu uda im się zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Fotowoltaika umożliwia obniżenie rachunków za prąd nawet o 70 proc. Kolejnym ważnym aspektem jest niezależność od chwilowych przerw w dostawach prądu, co dotyczy głównie firm zlokalizowanych poza większymi aglomeracjami. Plusem jest również brak wpływu podwyżek cen energii na koszty działalności przedsiębiorstwa — tłumaczy Cezary Raczyński, prezes mLeasing.

Umowę z mLeasing można podpisać na maksymalnie 72 miesiące. Wartość przedmiotu leasingu może wynosić do 250 tys. zł, a minimalna opłata wstępna to 10 proc. Firma sfinansuje urządzenia o mocy do 50 kW.

mLeasing myśli też o stworzeniu produktu, który łączyłby leasing paneli fotowoltaicznych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych energią wytworzoną w ten sposób.

— Leasing aut elektrycznych może się pojawić w naszej ofercie w przyszłym roku i chcemy ten produkt połączyć z fotowoltaiką. Chodzi o to, żeby jak najbardziej ograniczyć emisję CO2 — mówi Cezary Raczyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy