Młodzi przedsiębiorcy dostaną wsparcie mentorów

  • Maciej Cierniak
opublikowano: 21-09-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Tylko do 25 września Fundacja Think! przyjmuje zgłoszenia do Programu Rozwoju Przedsiębiorczości - platformy dla młodych właścicieli firm.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Na czym polega Program Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Kto będzie mógł dostać pomoc mentorów
  • Jakie są inne korzyści uczestnictwa w programie

Program Rozwoju Przedsiębiorczości (PRP) jest prowadzony przez Fundację Think! od 2017 r. Jego ścieżka #Rozwiń Biznes przeznaczona jest dla młodych ludzi, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą lub są obecni na rynku jako freelancerzy. Udział w programie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest obecność na rynku krótsza niż 5 lat i wiek zgłaszającego się przedsiębiorcy, mieszczący się w przedziale 18-35 lat. Dlaczego fundacja kieruje wsparcie właśnie do tej grupy? Ponieważ w mikro i małych firmach powstaje najwięcej innowacji, a to one przyczyniają się do rozwoju gospodarki, wypracowując blisko 39 proc. Produktu Krajowego Brutto.

Młode osoby biorące udział w programie dostaną pomoc mentorów. W inicjatywie uczestniczy grono specjalistów, menedżerów i właścicieli firm. To praktycy mający doświadczenie w kluczowych obszarach biznesu – finansach, marketingu, sprzedaży, strategii i zarządzaniu.

Młodzi przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z narzędzi RMP (Reiss Motivation Profile) oraz FRIS. Dzięki pierwszemu poznają swoje wewnętrzne motywatory i potrzeby, natomiast drugi da im wiedzę o stylu swojego działania, który przekłada się na podejmowane na co dzień decyzje.

W ciągu pięciu lat trwania programu setki aspirujących młodych przedsiębiorców i wolnych strzelców otrzymały wsparcie od osób doświadczonych w kluczowych obszarach biznesu. Ich pomoc w formie konsultacji, warsztatów, organizowania spotkań z przedstawicielami branż, a także mentoringu zaowocowała przekształceniem ponad stu pomysłów na biznes w funkcjonujące firmy.

– Widzimy ogromną wartość w dialogu między początkującymi przedsiębiorcami a doświadczonymi mentorami. Otwartość obu stron sprzyja wymianie myśli, doświadczeń i wiedzy. W biznesie, w którym na co dzień jest dużo niepewności i rywalizacji, bardzo potrzebna jest współpraca i inspirowanie się do stawiania czoła wyzwaniom współczesnego świata – podkreśla Anna Bichta, prezeska Fundacji Think!

– Mentoring jest wspólną drogą osób o odmiennych doświadczeniach, potrzebach i oczekiwaniach. Najcenniejsze w relacji mentor – mentee jest znalezienie płaszczyzny porozumienia w celu osiągnięcia zamierzonych efektów. Włączając się w proces mentoringu staram się być „pathfinderem” [poszukiwaczem ścieżki, w domyśle biznesowej – przyp. red.], który umożliwi mentee rozważenie potencjalnego ryzyka i przejście na drugą stronę rzeki bezpieczniej – opowiada Wojciech Wereszko, przedsiębiorca i mentor w programie.

Uczestnicy chwalą sobie relacje mentoringowe. Stwierdzają, że pomogły im zarówno w dziedzinie biznesowej, jak i osobistej - jako rodzaj psychologicznego wsparcia.

– Udział w mentoringu pozwolił mi sprecyzować działania. Poznałam nowe kierunki rozwoju mojej działalności, które wpisują się w nadchodzące trendy. Miałam również okazję do podzielenia się moimi planami i wątpliwościami, na które uzyskałam cenne odpowiedzi – podkreśla Paulina Dobrowolska, jedna z uczestniczek PRP.

Zgłaszać się do programu można tylko do 25 września. Można to zrobić pod adresem:

www.rozwijamy.edu.pl/zarejestruj-sie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane