Młot na silniki

opublikowano: 13-01-2016, 22:00

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna (SSSE) dobrze zaczyna rok: właśnie wydała drugie zezwolenie.

Odebrała je rodzinna firma MAG z 10-letnią historią, która będzie sortować i odzyskiwać metale kolorowe. Zatrudni co najmniej 10 osób. Do recyklingu silników elektrycznych spółka zastosuje system BANO, młyn pionowy ze specjalnymi młotkami, w którym przerób materiału następuje przez rozbijanie, a nie cięcie. To pierwsza w Polsce fabryka oparta na tej technologii, stosowanej m.in. w Hiszpanii i Włoszech.

Spółka ocenia, że o surowiec i klientów będzie konkurowała tylko z firmami z Chin, gdzie odzyskiwanie metali nieżelaznych jest popularne, ale odbywa się ręcznie. Klientami zakładu w Łomży będą huty i odlewnie. To druga strefowa inwestycja w tym mieście, które niedawno weszło w obręb SSSE. Pierwszą realizuje PHU Okleina.

8Tyle zezwoleń wydała w 2015 r. suwalska strefa, firmy obiecały w nich 115 mln zł nakładów i 250 etatów.

7,28

mln zł Tyle zainwestuje MAG, spółka zajmująca się skupem i odzyskiwaniem metali nieżelaznych, w Łomży na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu