MLP Group ostro przyspiesza

opublikowano: 29-01-2018, 22:00

W 2017 r. deweloper wynajął około 220 tys. mkw. magazynów. To ponad dwa razy więcej niż przed rokiem.

W minionym roku spółka MLP Group podpisała 32 umowy najmu, komercjalizując łącznie 221,8 tys. mkw. magazynów. Spośród nowych klientów najwięcej zakontraktowała Żabka Polska, której deweloper udostępni prawie 25 tys. mkw. w parku logistycznym MLP Gliwice. Natomiast firma Avery Denisson, producent i dystrybutor etykiet i materiałów samoprzylepnych, wynajęła 13,3 tys. mkw. w parku MLP Pruszków II.

MOCNY FINISZ: Radosław Krochta, prezes MLP Group, uważa, że szczególnie udany był dla spółki IV kwartał 2017 r., kiedy wynajęto najwięcej, bo 79,4 tys. mkw. magazynów.
Fot. ARC

— W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. W Polsce myślimy o dwóch nowych inwestycjach, a istniejące już parki też mają duży potencjał rozwoju. Chcemy także mocniej inwestować w budynki spekulacyjne. Obok Polski priorytetowy jest dla nas rynek niemiecki. Rozpoczniemy tam budowę trzech parków — w miastach Unna i Mönchengladbach w Zagłębiu Ruhry oraz na południu Niemiec. Z kolei w Rumunii mamy już pozwolenie na budowę i planujemy ją rozpocząć w trzecim kwartale 2018 r. — mówi Radosław Krochta, prezes MLP Group.

Według BNP Paribas Real Estate Poland (REP), rynek magazynów w Polsce kwitnie.

— Branża ma się doskonale i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja w 2018 r. miała się zmienić. Rocznie podaż nowych magazynów potrafi urosnąć o kilkanaście procent, a mimo to współczynnik pustostanów utrzymuje się na niskim poziomie — mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, dyrektor działu powierzchni przemysłowych i logistycznych BNP Paribas REP.

Jej zdaniem, rok 2018 będzie stał pod znakiem wzmożonego zainteresowania krajowym rynkiem firm z Dalekiego Wschodu. Ogromna rola Chin w globalnej gospodarce powoduje, że projekt Nowego Jedwabnego Szlaku — łączącego korytarzami transportowymi Chiny i Europę — zyskuje kolejnych zwolenników.

— Dla wielu eksporterów z państwa środka Polska dzięki strategicznemu położeniu może stać się przyczółkiem do dalszego rozwoju na kontynencie. To ważny projekt, na który warto patrzeć z perspektywy ekonomicznej, gospodarczej i politycznej — uważa Katarzyna Pyś-Fabiańczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane