Mniej firm chce więcej na gry

opublikowano: 04-07-2019, 22:00

Trwa weryfikacja formalna wniosków w konkursie dla producentów gier, zorganizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Nabór zakończył się 28 czerwca. Producenci gier złożyli łącznie 81 wniosków o łącznej wartości 424,2 mln zł. W trzecim konkursie GameINN do rozdysponowania na wsparcie projektów związanych z branżą gier i rozwiązań wideo jest 100 mln zł. Firmy mogły składać wnioski indywidualnie i w konsorcjach — także z jednostkami naukowymi. Projekty mogą zostać dofinansowane kwotą od 400 tys. zł do 20 mln zł. Tym razem o pieniądze mogli się ubiegać przedsiębiorcy, których prace realizowane będą poza województwem mazowieckim. W ramach dwóch wcześniejszych edycji konkursu NCBR przyznało dofinansowania o łącznej wartości blisko 195 mln zł. W zakończonym w 2017 r. drugim konkursie GameINN spółki złożyły 90 wniosków o prawie 234 mln zł.

296 mln zł O takie dofinansowanie wnioskują producenci gier w trzecim konkursie GameINN.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu