Czytasz dzięki

Mnuchin: 20 proc. bezrobocia w USA nie jest przesądzone

opublikowano: 18-03-2020, 17:22

Amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin wyjaśnił co miał na myśli mówiąc, że bezrobocie w USA wzrośnie do 20 proc. z powodu epidemii koronawirusa.

- Nie mówiłem, że na pewno takie będziemy mieli – powiedział Mnuchin w CNBC. – Jeśli będziemy postępować zgodnie z planem prezydenta, nie dojdzie do tego – dodał.

Steven Mnuchin
Zobacz więcej

Steven Mnuchin fot. Bloomberg

We wtorek pojawiły się doniesienia, że podczas zamkniętego spotkania z senatorami z Partii Republikańskiej Mnuchin mówił iż gospodarcze skutki epidemii mogą spowodować wzrost bezrobocia w USA do 20 proc.

Dzień później sekretarz skarbu przekonywał, że było to „matematyczne stwierdzenie” wynikające z faktu, że 40 proc. Amerykanów pracuje dla firm zatrudniających mniej niż 500 osób. Mnuchin wyjaśniał, że mówił senatorom, że jeśli połowa tych pracowników straci zatrudnienie stopa bezrobocia może sięgnąć 20 proc. 

- Ale nie pozwolimy, aby tak się stało – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy