Mo-Bruk sprzeda papiery dłużne

ANP
opublikowano: 03-08-2011, 00:00

Do końca roku obligacje spółki o wartości 50 mln zł mają wejść do notowań na rynku Catalyst.

Do końca roku obligacje spółki o wartości 50 mln zł mają wejść do notowań na rynku Catalyst.

Spółka z NewConnect specjalizująca się w gospodarce odpadami i produkcji paliw alternatywnych chce pozyskać pieniądze na rozbudowę infrastruktury produkcyjnej i badawczej. Rozpoczęła właśnie ofertę prywatną obligacji o wartości 50 mln zł. Do końca roku papiery wprowadzi na rynek Catalyst.

— To kolejny krok na drodze do finansowania wielu istotnych dla Mo-Bruku inwestycji. Ich realizacja umocni naszą pozycję na rynku gospodarki odpadami oraz pozwoli kontynuować dynamiczny wzrost działalności — mówi cytowany w komunikacie Józef Mokrzycki, prezes Mo-Bruku.

Dodaje, że zarząd zamierza skorzystać z możliwości, jakie daje mu uchwała walnego. Chodzi o ustanowienie zabezpieczenia na wybranych składnikach majątku spółki.

— To pozwoli obniżyć koszty obsługi kapitału dłużnego — dodaje w komunikacie Józef Mokrzycki.

Obligacje mają zostać przydzielone 12 sierpnia. Giełdowa firma realizuje trzyletni plan inwestycyjny o wartości około 234 mln zł. W jego ramach rozbuduje zakład produkcji paliw alternatywnych w Karsach k. Ożarowa, postawi podobny obiekt w Górażdżach, uruchomi zakład utylizacji odpadów niebezpiecznych w Piekarach Śląskich oraz zakład przetwarzania mułów węglowych w Wałbrzychu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy