Czytasz dzięki

Mocna redukcja etatów u Bombardiera

opublikowano: 05-06-2020, 17:03

Szykuje się poważna restrukturyzacja zatrudnienia w koncernie Bombardier. Pracę stracić ma ponad 10 proc. osób zatrudnionych w dziale lotniczym kanadyjskiej spółki, informuje Reuters.

Producent samolotów i pociągów zapowiedział w piątek, że zmuszony jest zredukować 2,5 tys. miejsc pracy w jednostce lotniczej. Stanowi to około 11 proc. ogółu pracowników w niej zatrudnionych. To konsekwencja negatywnego przełożenia ze strony kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, która szczególnie dotkliwie odcisnęła swoje piętno na szeroko rozumianym sektorze lotniczym. 

Zobacz więcej

Bombardier

Bloomberg

Trudne warunki zewnętrzne zmuszają nas do odpowiedniego dostosowania wielkości firmy, biorąc pod uwagę zarówno zakłócenia w łańcuchu dostaw, jak i prognozy dla całej branży zakładające około 30 proc. spadki rocznych dostaw z powodu pandemii - napisał w piśmie skierowanym do pracowników David Coleal, prezes Bombardier Aviation.

Bombardier zatrudniał do tej pory prawie 60 tys. pracowników w jednostkach lotniczych i kolejowych. Firma zapowiedziała zarezerwowanie 40 mln USD na opłaty związane z redukcją miejsc pracy.

Koncern  jest w trakcie sprzedaży swojej działalności kolejowej francuskiemu producentowi pociągów Alstom. Transakcja warta może być nawet 7,02 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane