Mocne tąpnięcie na giełdzie w Rijadzie

opublikowano: 23-05-2016, 17:46

Poniedziałkowa sesja na giełdzie w Arabii Saudyjskiej przyniosła głęboki spadek indeksów, co tłumaczone jest zarówno przeceną na rynku ropy naftowej, jak i zbliżającym się Ramadanem, tradycyjnym miesięcznym postem, który rozpocznie się w czerwcu, donosi Bloomberg.

Tadawul All Share Index, główny wskaźnik parkietu w Rijadzie, stracił 3,1 proc. najmocniej od stycznia i najmocniej spośród światowych indeksów obserwowanych przez agencję Bloomberg.

Wyświetl galerię [1/2]

Korelacja indeksu Tadawul z notowaniami ropy Brent

Bloomberg

Zszedł tym samym do najniższego poziomu od 18 kwietnia, po tym jak przecenie poddały się walory 166 spółek wchodzących w skład benchmarkowego indeksu. To największa liczba spółek jaka została przeceniona w pojedynczy dzień w ciągu ostatnich pięciu lat. 

Inwestorzy zamykają pozycję, czekając na rozpoczęcie się Ramadanu, i długiej przerwy. To tradycyjnie okres spowolnienia i spokoju na tamtejszym parkiecie – ocenia Muhammad Faisal Potrik, szef zespołu badawczego w Riyad Capital.

W połowie 2015 r. giełda w Arabii Saudyjskiej została otwarta na zagranicznych inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy