Mocne wzrosty na amerykańskich parkietach

opublikowano: 05-09-2019, 22:09

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach w pełni mogła zadowolić inwestorów liczących na wzrosty cen akcji. Przewaga strony popytowej była zdecydowana i niezachwiana przez całe notowania. Na zamknięciu sesji wszystkie trzy główne indeksy odnotowały sięgające sporo ponad 1 proc. zwyżki.

Wzrosty napędzane były nadziejami na deeskalację konfliktu handlowego z Chinami, po tym jak zarówno Waszyngton, jak i Pekin zgodziły się na podtrzymanie negocjacji na najwyższym poziomie w przyszłym miesiącu. Dodatkowo do zwiększania zaangażowania w akcje zachęcały handlujących mocne dane z  amerykańskiej gospodarki, potwierdzające jej ciągle dobrą kondycję. Choć pojawiają się rysy na szkle. Jak choćby wzrost liczby zapowiedzianych zwolnień pracowników w sierpniu, w dużej mierze będące wynikiem napięć handlowych.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Mimo to rynek pracy pozostaje nadal jednym z najbardziej spektakularnych,  ze stopą bezrobocia i tzw. nowymi bezrobotnymi oscylującymi na najniższych poziomach od kilku dekad.

W czwartek dużym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się udziały spółek technologicznych, wśród których szczególnie dobrze prezentowało się Apple (drożało o ponad 2 proc.) oraz producenci chipów. Cała branża technologiczna mogła pochwalić się największą zwyżką spośród 11-tu głównych wchodzących w skład indeksu S&P500. Po przeciwnej stronie rynku znalazły się natomiast akcje defensywne, z segmentu nieruchomości i produktów konsumenckich. 

Ostatecznie na zamknięciu sesji indeks blue chipów DJ IA rósł o 1,41 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 1,30 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,75 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy