Modern-Expo łączy siły ze Schweitzerem

opublikowano: 28-02-2017, 22:00

Sojusz dostawców wyposażenia sklepów dotyczy rynków niemieckojęzycznych. Poza tym każdy będzie działał sam.

Lada dzień na targach wyposażenia sklepów w Düsseldorfie, zostanie ogłoszony sojusz włoskiej Schweitzer Project z Modern-Expo. To ukraińsko- -polski producent regałów sklepowych, boksów kasowych i lad chłodniczych. Wyposażaniem placówek handlowych zajmuje się też Schweitzer, choć specjalizuje się raczej w projektowaniu niż produkcji. W ramach sojuszu utworzą spółkę, która ma walczyć o rynek Niemiec, Szwajcarii i Austrii. Scheitzer będzie miał w niej 60 proc. udziałów.

— Mamy ambitne cele, bardzo klarowną strategię i możemy zaoferować naszym klientom w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii konkretne i wymierne korzyści — zapewnia Claus Schmidt, prezes nowej spółki. — Nasze moce produkcyjne w połączeniu z doskonałą znajomością rynku niemieckojęzycznego przez firmę Schweitzer dają nam możliwość zaproponowania unikalnych rozwiązań dla branży retail i realizacji nowatorskichprojektów na dużą skalę, w szybkim czasie i w bardzo atrakcyjnych cenach — dodaje Bogdan Łukasik, współwłaściciel Modern-Expo.

Wspólnikiem Bogdana Łukasika jest Petro Polypiuk. Ich firma generuje około 100 mln EUR przychodów rocznie. Zatrudnia około 2,5 tys. Głównie na Ukrainie, gdzie ma fabryki w Łucku i Dniepropietrowsku. Trzeci zakład stoi w białoruskim Witebsku. Fabryka w Lublinie dopiero powstaje. — W Polsce zatrudniamy ok. 50 osób. W pierwszym etapie po zakończeniu inwestycji zwiększymy zatrudnienie o kolejne 100 osób. Ale to tylko początek, bo mamy nadzieję na kolejne inwestycje w Polsce — deklaruje Bogdan Łukasik.

Modern-Expo jest formalnie zarejestrowana w Holandii. Bogdan Łukasik tłumaczy to poszukiwaniem efektywnego podatkowo, ale wiarygodnego miejsca do utworzenia struktury holdingowej, pozwalającej myśleć o wejściu na giełdę. Prowadziła rozmowy z inwestorem branżowym, ale do transakcji nie doszło. Z tych czasów pozostał firmie audytor z tzw. wielkiej czwórki. Bogdan Łukasik podkreśla jednak, że obecnie planów giełdowych nie ma.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu