Moim zdaniem: Dobre wieści dla kupujących

MAS
opublikowano: 26-10-2010, 00:00

Kazimierz Kirejczyk

Prezes Reas

Liczba mieszkań oddanych do użytku po trzech kwartałach 2010 r. wynosi 97 tys. i jest mniejsza niż rok wcześniej. Na koniec roku liczba ta sięgnie około 130-140 tys., czyli najwięcej w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Inwestorzy indywidualni zaczęli budowę nieco ponad 73 tys. jednostek, głównie domów jednorodzinnych. To niemal tyle samo, ile w pierwszych dziewięciu miesiącach 2009 r., co potwierdza, że ta grupa inwestorów jest odporne na wahania rynkowej koniunktury.

W impasie jest spółdzielczość mieszkaniowa: 3,3 tys. rozpoczętych mieszkań to najgorszy wynik od kryzysu z lat 2002-03. Za to deweloperzy rozpoczęli budowę blisko 48 tys. mieszkań, czyli o 61 proc. więcej niż rok wcześniej.

Ponieważ ceny wprowadzanych na rynek mieszkań są stabilne, a nawet spadają, to oznacza dobre wieści dla potencjalnych klientów. Oferta mieszkań rośnie i jest z czego wybierać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu