Moim zdniem Ceny Eurosuper 95 bez większych zmian

Dorota Gudaś
12-03-2009, 00:00

Zgodnie z oczekiwaniami, coraz większe powody do zadowolenia mają kierowcy posiadający auta z silnikami wysokoprężnymi. Mijający tydzień przyniósł pogłębienie się dysproporcji cenowych między średnim poziomem cen benzyny Eurosuper 95 i oleju napędowego. Nie odnotowaliśmy większych zmian cen benzyny Eurosuper 95. Średnio płacimy za nią około 3,89 zł/l, czyli 1-2 gr/l mniej niż przed tygodniem. Średni poziom cen diesla kształtuje się na poziomie około 3,58 zł/l, co oznacza obniżkę w wysokości około 4 gr/l w stosunku to poprzedniego tygodnia. Średnie ceny autogazu utrzymały się na ubiegłotygodniowym poziomie i wynoszą około 1,73 zł/l.

W hurcie niewielkie podwyżki rzędu 19-23 PLN/1000l odnotowaliśmy w przypadku benzyny Eurosper 95, a ceny oleju napędowego spadły o 19-44 PLN/100l.

W tym tygodniu uwaga inwestorów skupiona jest na niedzielnym spotkaniu OPEC, na którym mają zapaść decyzje co do dalszej polityki cenowej kartelu. Oczekuje się, że tym razem członkowie OPEC nie przegłosują kolejnej obniżki limitów wydobycia, a tylko będą się starali zaostrzyć dyscyplinę przestrzegania limitów wydobycia ustalonych podczas grudniowego spotkania. Arabia Saudyjska zapowiedziała już swoim klientów niższe dostawy surowca.

Dorota Gudaś

BM Reflex sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gudaś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Moim zdniem Ceny Eurosuper 95 bez większych zmian