Mokate zatrudniło 200 pracowników

Małgorzta Zdunek
opublikowano: 16-12-2002, 00:00

Ustroń. Spółka Mokate z Ustronia, specjalizująca się w produkcji kaw rozpuszczalnych oraz cappuccino, zwiększyła załogę o 200 osób. Ponad 140 miejsc pracy utworzono w fabryce Mokate, działającej w Żorach, która produkuje sproszkowane zabielacze i spieniacze instant. Natomiast zatrudnienie 60 osób związane jest z przejęciem spółki Consumer ze Środy Wlkp., producenta i dystrybutora herbaty, i przeniesieniem jej produkcji do Ustronia. Obecnie Mokate zatrudnia blisko 1 tys. pracowników.

Władze Mokate zapowiadają inwestycje w rozwój produkcji, które w najbliższych latach mają pochłonąć 30 mln zł, oraz kontynuowanie procesu konsolidacji produkcji i dystrybucji. Spółka zamierza też umocnić pozycję na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Mokate ma już spółki na Węgrzech i Słowacji oraz w Czechach i Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzta Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mokate zatrudniło 200 pracowników