MOL sfinalizował przejęcie włoskiej spółki rafineryjnej IES

Interfax.pl
opublikowano: 16-11-2007, 10:43

Węgierska spółka naftowa MOL ogłosiła w piątek, że  15 listopada sfinalizowała przejęcie przerabiającej ropę spółki IES.

"Poprzez zakup IES, MOL wchodzi na nowy rynek, w północnych Włoszech, zwiększając zróżnicowanie geograficzne[…]" ogłosiła spółka w komunikacie podkreślając, że jest już obecna w Chorwacji, Austrii i Słowacji.

"To może posłużyć jako baza do zbudowania silnej obecności w wysokorozwiniętej północnej części Włoch oraz do stworzenia bazy do dalszej ekspansji w południowej Europie i obszarze Morza Śródziemnego" - dodała spółka.

IES jest spółką rafineryjną, będącą operatorem rafinerii w Mantui (Mantova) o mocach przerobowych na poziomie 2,6 mln ton rocznie, oraz posiadającą sieć 165 stacji benzynowych.

MOL nie chciał ujawnić ceny transakcyjnej, którą analitycy szacowali na 600 mln-1 mld euro. MOL wspomniał wcześniej, że planuje zainwestować 130 mln euro w rozbudowę rafinerii, przepustowości rurociągów oraz logistyki.

Interfax.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Interfax.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / MOL sfinalizował przejęcie włoskiej spółki rafineryjnej IES