Montel: wydźwignięci na szczyt rankingu

MAR
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Liderzy w regionach: lubuskie

Produkcja hydraulicznych dźwigów i wysięgników to dla kostrzyńskiej spółki Montel chleb powszedni. O tym, jak dobrze radzi sobie ona na rynku, świadczy to, że w trzy lata zwiększyła obroty o ponad 1000 proc.

Działająca od 2007 r. lubuska Gazela Biznesu numer jeden to poważny inwestor działający w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W 2008 r. na półtorahektarowej działce spółka zbudowała halę remontowo-produkcyjną o powierzchni 1,5 tys. mkw.

Dwa lata później producent elementów konstrukcyjnych oraz wysięgników dźwigowych wyposażonych w instalacje elektryczne zdecydował się na dalszą rozbudowę swojego zakładu i zainwestował kolejne 15,7 mln zł. Dzięki tej inwestycji zwiększył zatrudnienie z 54 do 154 osób.

Montel to jedna ze spółek belgijskiego holdingu Haaren oraz Henschel Engeneering. Jest powiązana ze spółkami Henschel Engineering Automotive oraz Teleskop.

Pierwsza z nich zajmuje się produkcją skrzyń ładunkowych, wywrotek oraz niskopodłogowych skrzyń ładunkowych budowanych na potrzeby konkretnych klientów. Natomiast Teleskop to czołowy europejski dostawca konstrukcji spawanych dla producentów żurawi.

Produkcję zlecają im m.in. koncerny samochodowe: Volkswagen, Nissan, Citroen, Mercedes Benz. Sukces firmy nie byłby możliwy bez wysokiej klasy specjalistów. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, większość kluczowych stanowisk jest obsadzona przez polskich inżynierów, ponadto spółki chętnie kształcą pracowników niższego szczebla, organizując szkolenia m.in. dla spawaczy i… spawaczek.

miejsce w rankingu ogólnopolskim 6

WYNIKI 2010 r. Zatrudnienie 89 osób Przychody 74,40 mln zł Zysk netto 2,43 mln zł

STRATEGIA:

Stałe doskonalenie kadr pozwala firmie na podnoszenie jakości, dzięki której zyskuje ona wciąż nowych klientów.

122 Gazele Biznesu 2011

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane