Moody's: Brexit nie będzie katastrofą

opublikowano: 22-03-2016, 09:42

Brytyjska gospodarka odczuje wyjście kraju z Unii Europejskiej, ale jego skutki będą relatywnie niewielkie i nie spowoduje wielkiej utraty miejsc pracy, twierdzi Moody's.

Agencja ratingowa jest przekonana, że Wielka Brytania będzie mogła zachować wiele z umów handlowych z Unią Europejską, aby uniknąć większych perturbacji. Moody's przekonuje, że ostrzeżenia w alarmistycznym tonie przed wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, to „bezpodstawne panikarstwo”.  

Zobacz więcej

UE, Wlk. Brytania, flagi

ARC

Niedawno CBI ostrzegało, że Brexit może kosztować Wielką Brytanię 100 mld GBP i prawie 1 mln miejsc pracy.

Decyzja o wyjściu z Unii Europejskiej w głosowaniu 23 czerwca spowoduje dużą niepewność, która może odbić się na wzroście gospodarczym, przyznaje Moody's. Agencja wskazuje jednak, że wpływ zostanie ograniczony przez osłabienia funta brytyjskiego, co spowoduje wzrost konkurencyjności eksportu. Skutki Brexitu ma także złagodzić okres co najmniej dwóch lat, podczas których będą trwać negocjacje Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Pozwoli on dostosować się spółkom do nowych warunków.  

- Nasza ogólna ocena jest taka, że negatywne skutki Brexitu będą relatywnie niewielkie – ogłosił Moody's.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu