Moore: USA i Chiny będą walczyć ze sobą przez 10-15 lat

opublikowano: 26-06-2019, 16:04

Nawet jeśli podczas najbliższego szczytu G20 dojdzie do zawarcia jakiejś umowy, to USA i Chiny i tak będą nadal walczyć przez długi czas, powiedział w CNBC ekonomista Stephen Moore, który miał zostać członkiem władz Fed, ale wycofał swoją kandydaturę.

- Ten spór handlowy nie będzie rozwiązany w następnym roku lub dwóch. To będzie epicka walka naszych czasów. Potrwa 10 lub 15 lat – powiedział.

Stephen Moore
Zobacz więcej

Stephen Moore fot. Bloomberg

Moore, który jest głównym ekonomistą Heritage Foundation odniósł się do środowej wypowiedzi sekretarza skarbu, Stevena Mnuchina, którym ujawnił, że umowa handlowa jest „dogadana w 90 proc.”. Podkreślił, że jest różnica między osiągnięciem porozumienia, a byciem blisko jego osiągnięcia.

- To ich właśnie zgubiło ostatnim razem. Nie przesadzałbym z tym – powiedział Moore. 

Zaznaczył, że jeśli jednak pozytywne wiadomości pojawią się w wyniku rozmów w tym tygodniu, sytuacja w gospodarce i na giełdach poprawi się. Prognozuje wtedy osiągnięcie 30 tys. pkt. przez średnią Dow Jones. Obecnie ma wartość 26606 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy