Morgan Stanley: Apple zmierza do biliona

MWIE, MONEY.CNN.COM
opublikowano: 15-03-2012, 00:00

GIEŁDA

W optymistycznym wariancie akcje Apple’a mogą być warte nawet 960 USD. Tak uważa bank Morgan Stanley. Jak zakłada scenariusz bazowy, w ciągu roku papiery producenta smartfonów i tabletów powinny podrożeć do 720 USD. Jeszcze w styczniu pułap ten był najbardziej optymistycznym spośród wariantów.

Papiery spółki niemal codziennie ustanawiają rekord. W środę za papier płacono już 579 USD. „Uważamy, że zdolność Apple’a do wypracowywania zysków jest dużo większa, niż spodziewają się inwestorzy, przekracza też nasze poprzednie oszacowania” — napisała w raporcie Katy Huberty, analityk Morgan Stanley.

Jako przyczynę podwyższenia wyceny podała szybsze od oczekiwań wprowadzenie tabletów w korporacjach oraz stworzenie iPhone’ów szóstej generacji. Ponadto rynki wschodzące, takie jak Chiny czy Brazylia, oferują spółce olbrzymi potencjał wzrostu. Wycena akcji sięgająca 960 USD oznaczałaby, że spółka jako pierwsze na świecie przedsiębiorstwo notowane na giełdzie miałaby szansę osiągnąć wycenę sięgającą 1 bln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, MONEY.CNN.COM

Polecane