Czytasz dzięki

Morizon chce sprzedać akcje za 17,4 mln zł

opublikowano: 13-06-2017, 22:00

Spółka Morizon od 13 czerwca przyjmuje zapisy na 8,5 mln akcji nowej emisji. Cenę maksymalną ustalono na 2,05 zł

Pieniądze z emisji firma, która jest notowana na NewConnect, przeznaczy na dokończenie budowy platformy OneStopShop dla rynku nieruchomości oraz na zwiększenie skali działalności. Obecnie kapitał firmy dzieli się na 39,1 mln walorów. Jeśli nowa emisja zostanie w całości objęta, walory stanowić będą 17,9 proc. w podwyższonym kapitale. Zapisy inwestorów indywidualnych przyjmowane będą do 21 czerwca, a budowa księgi popytu inwestorów instytucjonalnych potrwa do 22 czerwca. Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski.

Grupa Morizon to platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i wspierająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza usługi i narzędzia FinTech dla pośredników finansowych, biur nieruchomości i deweloperów oraz dysponuje własną siecią doradców kredytowych. Portale grupy odwiedza miesięcznie około 1,4 mln użytkowników. W maju 2016 r. Morizom kupił za 6,8 mln zł spółkę FinPack, która oferuje porównywarkę kredytów hipotecznych.

— Dzięki przejęciu FinPacku i rozwojowi segmentu finansowania wchodzimy na nowe, znacznie większe rynki działalności. Do 2016 r. działaliśmy na rynku wyszukiwania nieruchomości wartym 100 mln zł, dzięki rozszerzeniu działalnościo pośrednictwo kredytowe oraz obszar wsparcia obsługi transakcji, już wkrótce będziemy działać na rynkach wartych ponad 2,5 mld zł — mówi Jarosław Święcicki, prezes Morizona.

W 2016 r. skonsolidowane przychody grupy wzrosły o 17 proc., do 17,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,43 mln zł — o 10 proc. więcej niż w 2015 r. Wartość rynkowa firmy to 89 mln zł. Największym akcjonariuszem — 22,3 proc. — jest Altus TFI. Po 18-20 proc. akcji mają Jarosław i Tomasz Święciccy. Przez ostatni rok kurs spółki na NewConnect urósł o 56 proc., ale od początku tego roku jest 8 proc. pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane