Moska wchodzi w EBC Solicitors

MZAT
opublikowano: 22-08-2014, 15:36

Znany inwestor ujawnił się z 7,5-procentowym pakietem w spółce doradczej. Jej kurs szybuje.

Magia nazwisk na warszawskiej giełdzie nadal działa. Krzysztof Moska, inwestor giełdowy ze znacznymi pakietami m.in.w Prymusie, Lenteksie, Plast-Boksie i Hamburgerze (dawniej znanym jako Mr Kuchar i Leśne Runo), ujawnił się w piątek po południu z pakietem 7,5 proc. akcji w notowanym na NewConnect EBC Solicitors. Akcje sprzedał główny akcjonariusz EBC, zarejestrowane na Cyprze Vandonanco Limited (jego pakiet skurczył się tym samym do 34,41 proc.).

Kurs spółki, specjalizującej się w doradzaniu podmiotom, które chcą wejść na NewConnect, zareagował błyskawicznie. Za akcje EBC Solicitors podczas piątkowej sesji płacono nawet 1,65 zł, czyli o 32 proc. więcej, niż były warte na zamknięciu w czwartek. Dzieje się to jednak przy niewielkich obrotach, które do godziny 15 nie przekroczyły 100 tys. zł.

EBC Solicitors miało w ubiegłym roku 4 mln zł skonsolidowanych przychodów, notując przy tym 1,8 mln zł czystego zysku. Wiosną tego roku spółka zmieniła strategię – ma teraz inwestować w start-upy, na co w ciągu trzech najbliższych lat chce przeznaczyć nawet 20 mln zł. Jednocześnie EBC, które pomagało w wejściu na NewConnect prawie 40 spółkom, nie porzuca działalności w roli autoryzowanego doradcy.

Krzysztof Moska (Fot: Marek Wiśniewski,
Krzysztof Moska (Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu")
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane