Mostostal Zabrze Holding ma nowego prezesa

EG
opublikowano: 16-04-2012, 00:00

Krzysztof Jędrzejewski zakłada zwiększanie udziału w spółce. Jego człowiek jest już prezesem firmy.

Bogusław Bobrowski, członek nadzoru Kopeksu, został prezesem Mostostalu Zabrze Holding (MZH), giełdowej firmy z branży budowlanej. Zastąpił Leszka Juchniewicza, byłego szefa Urzędu Regulacji Energetyki, który szefował spółce od 2007 r.

Zmiana warty to efekt porozumienia, jakie ze Zbigniewem Opachem, głównym akcjonariuszem MZH, zawarł Krzysztof Jędrzejewski, prezes i właściciel Kopeksu.

Jak pisaliśmy w połowie lutego, duże pakiety akcji MZH przechodzą z rąk pierwszego do drugiego. Zbigniew Opach kontroluje teraz 34,8 proc. akcji, Krzysztof Jędrzejewski od czasu ujawnienia się w akcjonariacie wiosną 2011 r. zebrał 20,78 proc. Półtora miesiąca temu pierwszy miał o 4 proc. więcej, drugi — 6 proc. mniej.

— Zakładam, że będę zwiększał udział w Mostostalu — mówi Krzysztof Jędrzejewski. Zbigniew Opach zaprzecza, że zniknie z akcjonariatu spółki. Według nieoficjalnych informacji, powodem sprzedaży jego akcji są kredyty. O przyszłości MZH jego główny akcjonariusz nie chce rozmawiać.

— To, jaki będę miał w nim udział, będzie widać w komunikatach — mówi Zbigniew Opach. Dziś w trzyosobowym zarządzie MZH prezes i wiceprezes są związani z właścicielem Kopeksu. W pięcioosobowym nadzorze Krzysztof Jędrzejewski ma tylko jedną osobę.

— Nowy zarząd nada Mostostalowi zdecydowany kierunek rozwoju. To będzie jedno z pierwszych jego zadań. Chodzi o to, by cała grupa zaczęła funkcjonować jako spójny organizm — mówi prezes Kopeksu. []

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu