Mostostale w górę, Amica pogłębia dno

Kamil Zatoński
25-06-2008, 10:45

Kursy Mostostalu Export i Zabrze wyraźnie rosną przy wysokich obrotach. Odbija też Budopol. Coraz niżej jest za to kurs wronieckiego producenta sprzętu AGD.

Wczorajszą zwyżkę, zanotowaną pod koniec sesji (wcześniej cena akcji spadała o kilka procent), kontynuuje Mostostal-Export (+4,2 proc.).

O niespełna 3 proc. rośnie cena Mostostalu Zabrze. Zbigniew Opach, szef rady nadzorczej spółki, zapowiedział na łamach „PB” zwiększenie zaangażowania z obecnych 50 do 66 proc.

 „Parkiet” pochyla się nad gwałtownym spadkami kursu Budopol w ostatnich tygodniach (44 proc. od początku czerwca). Mirosław Motyka, prezes spółki, uspokaja i twierdzi, że wyniki spółki mają się dobrze, a wyprzedaż akcji to konsekwencja ogólnej kiepskiej koniunktury na rynku i zbliżającej się emisji z prawem poboru. Spółka chce sprzedać 26 mln nowych akcji po cenie z przedziału 1-2 zł. Wczoraj na zamknięciu płacono za nie już tylko 1,87 zł, szanse na uplasowanie oferty zmniejszają się więc z każdym dniem. Kurs Budopol silnie się waha – po wzroście do 2 zł (+6,9 proc.), po godzinie handlu opadł do 1,90 zł (+1,6 proc.).

„WSJ Polska” pisze o ożywieniu na rodzimym rynku kredytów hipotecznych. Według bankowców, koniec maja i czerwca przyniosły zdecydowaną poprawę koniunktury. Wśród instytucji finansowych na początku sesji wyróżnia się BZ WBK (+1,7 proc.), po 1 proc. zyskują też BPH, PKO BP i Pekao. W gronie deweloperów najwięcej, bo po 2-3 proc., zyskują Echo, BBI Development i 14NFI Zachodni.

Po początkowej przecenie o 5,3 proc., do równowagi wraca kurs Astarty. Inwestorom spodobały się nowe, podwyższone prognozy finansowe na lata 2008-2012. Dla szacunków na 2008 r. (20 mln EUR) i kursu 38 zł, wskaźnik P/Ex wynosi 11,8.

Historyczne dno pogębia Amica, która tanieje o ok. 4 proc. Przy kursie 11 zł (41 proc. niższym, niż na początku roku), spółka jest wyceniana na 97 mln zł. Powtarza się case Groclinu – kiedyś lidera, dziś outsidera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Mostostale w górę, Amica pogłębia dno