Motorola powraca do Chin

opublikowano: 07-01-2015, 20:54

Lenovo Group, właściciel amerykańskiej marki Motorola zamierza jeszcze w pierwszym kwartale 2015 r. doprowadzić do jej powrotu na rynek Państwa Środka po ponad dwóch latach nieobecności, informuje Bloomberg.

Model telefonu komórkowego Moto X ma znaleźć się w sprzedaży w lutym. Kolejnymi jakie trafią do handlu w Chinach będą Moto X Pro i Moto G – poinformował rzecznik Motoroli William Mech.

W październiku 2014 r. chiński gigant technologiczny Lenovo Group sfinalizował wartą 2,91 mld USD transakcję odkupienia Motorola Mobility od Google.

Lenovo, największy na świecie producent komputerów osobistych, koncentruje się obecnie na ekspansji w segmencie smartfonów gdyż w swoim core businessie notuje globalny spadek popytu.

Informacja o planach związanych z Motorolą znalazła uznanie w oczach inwestorów. Akcje Lenovo zdrożały podczas środowej sesji na giełdzie w Hongkongu o 3,4 proc. do 10,42 HK$, notując największy wzrost od 17 września minionego roku. W całym 2014 r. walory koncernu podrożały o 8,2 proc., co dało szósty z rzędu roczny zysk.

W trzecim kwartale 2014 r. udział Lenovo w rynku smartfonów sięgał 5,2 proc. co plasowało koncern na czwartym miejscu za Samsungiem, Apple i Xiaomi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Motorola powraca do Chin