Motywowanie przez sport

IWONA GROCHOWSKA, dyrektor ds. rozwoju produktów Benefit Systems
opublikowano: 29-09-2014, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA

Nikogo nie trzeba dziś przekony­wać o tym, jak wielką wartością dla każdej firmy są ludzie. O tym, czy pracownik jest efektywny, decyduje wiele czynników — zarówno z życia osobistego, jak i zawodowego — ale jednym z najważniejszych jest poziom jego motywacji. A budowanie motywacji pracowników jest jednym z podstawowych wyzwań w każdej firmie.

Jednym ze sposobów na zwiększenie motywacji zespołu jest aktywność fizyczna. U osób biernych sportowo depresja i wypalenie zawodowe z upływem czasu nasilają się bardziej niż u ćwiczących. Aktywność fizyczna pomaga lepiej radzić sobie z obowiązkami w pracy, poprawia wydajność i samoocenę. Dlatego Polacy traktują aktywność fizyczną już nie jako konieczność, ale jako źródło dobrego samopoczucia i energii, którą można spożytkować również w pracy zawodowej. Pakiety sportowe to jedno z najczęściej wybieranych przez pracowników świadczeń pozapłacowych (Raport „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2013 roku” Sedlak & Sedlak — 46 proc. ankietowanych korzysta z zajęć sportowych oferowanych przez firmę).

Istotnym aspektem oferty sportowej dla pracownika jest możliwość wyboru ulubionej formy aktywności fizycznej. Jeśli jest pasjonatem sportu i chce rozwijać aktywność fizyczną w ramach programu MultiSport, sam może wybrać preferowaną dyscyplinę. Taka możliwość nie tylko wpływa pozytywnie na samopoczucie pracownika, ale ostatecznie także na jego relacje z firmą. Według badań przeprowadzonych przez GFK Polonia dla Benefit Systems, niemal 90 proc. posiadaczy kart MultiSport Plus deklaruje ich realny wpływ na postrzeganie i lojalność względem pracodawcy, a 87 proc. badanych dzięki pakietom sportowo-rekreacyjnym wyraźnie zwiększyło aktywność sportową.

Od ponad dziesięciu lat wspieramy ludzi i przedsiębiorstwa w rozwoju, osiąganiu równowagi i budowaniu zaangażowania. Dlatego oferujemy pracodawcom programy związane ze sportem i rekreacją, kulturą i rozrywką, wypoczynkiem czy zdrową kuchnią, które idealnie spełniają rolę motywacyjną, ale również sprawiają, że korzystający z nich pracownicy przychodzą do firmy zadowoleni, w lepszej formie psychicznej i fizycznej.

Aktywność fizyczna pomaga lepiej radzić sobie z obowiązkami w pracy, poprawia wydajność i samoocenę.

Materiał przygotowany przez Benefit Systems

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWONA GROCHOWSKA, dyrektor ds. rozwoju produktów Benefit Systems

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane